Přejít na: Obsah | Pravý blok | Konec stránky

Dokončující zpracování – maloformátový tisk

Řezání

Standardním automatickým dokončením u každé zakázky je řezání. Pokud byste chtěli z nějakého důvodu zakázku bez ořezu (výsek, paspartování apod.), napište to prosím do poznámky v objednávce.

Zakázky řežeme na řezačce Perfecta o šíři 115 cm s elektronickým řídícím systémem a hydraulickým lisováním, zdvihacím a střásacím modulem.

Laminování

Lesklá a matná polygrafická laminace slouží ke zvýšení mechanické odolnosti a vzhledu tiskovin. Typickým případem užití jsou obálky brožur či publikací, jídelní lístky, desky apod. Tiskoviny laminujeme jednostranně nebo oboustranně od gramáže papíru 150. Tloušťka lesklé laminace je 28 micronů, matné 31 micronů.

Zakázky laminujeme na poloautomatickém stroji Foliant Taurus 530 SF.

Kapsová laminace

Kapsová laminace poskytuje maximální ochranu před vlkostí, mechanickým poškozením. Potištěný list papíru se vloží do plastové kapsy s kulatými rohy, která přesahuje na každé straně dokument o 2-3 mm. Po projetí laminátorem se působením tepla a tlaku okraje spojí a dokument je do kapsy zataven. Používáme kapsy o tloušťce 100 a 125 mic, pro formáty A4 a A3 i 250 mic. Typické užití je pro tiskoviny, které se často užívají - např. průkazy, ceníky. Můžeme Vám ale udělat kroužkovou twin vazbu se zalaminovanými listy - bude téměř nezničitelná.

Pro laminaci používáme profesionální produkční stroj OPUS ProfiLAM A3, s elektronickou kontrolou teploty i rychlosti otáčení válců.

UV lakování

Slouží k zušlechťování tiskovin pro lepší efekt výsledného tisku. Nabízíme celoplošné lesklé UV lakování.

Pro lakování používáme stroj Duplo Ultra 145A

Falcování

Falcování je způsob skládání letáků a jiných tiskovin o nižší gramáži. U nás do gramáže 200.

Falcujeme na výkonném stroji Stahl K-56 se 6 rovnoběžnými kapsami + 2 x křížový lom. Kapacita stroje je až 60.000 A4/hod.

Bigování, rylování, perforace

Pro vyšší gramáže papíru se v případě požadavku na ohyb papíru provádí tzv. bigování. V místě, kde se má papír ohýbat, je nutné vytlačit rýhu - big. Předejde se tím praskání papíru (včetně tisku). Tiskoviny bigujeme od gramáže 150.

Pro bigování používáme poloautomatický stroj s elektronickým nastavováním Crease Auto 50, s rychlostí až 10 000 A4/hod.

Pro automatické bigování, perforaci a stranový ořez používáme stroj poslední generace Duplo DC 646


Vrtání

Vrtání děr do papíru i jiných materiálů se používá všude tam, kde nestačí klasické děrování. Vrtáme jak v klasických roztečích pro šanony (2 i 4 díry), tak dle individuálních požadavků. Používáme vrtáky o síle 3, 4, 5, 6, 7 a 8 mm.

Pro vrtání používáme vrtačku Nagel Citiborma 111.

Vrtačka Nagel Citiborma

Kroužková vazba a kalendářová vazba

Kroužková vazba je praktický způsob svázání dokumentů. Po straně tiskoviny jsou vyseknuty čtvercové či kulaté otvory, které jsou spojeny plastovými či kovovými kroužky. Používanější a elegantnější je vazba drátěná (kovová - twin wire), méně často se používá levnější platstová. Je možné svázat od dvou až po 340 listů 80g papíru u kovové vazby. Na začátku dokumentu se často používá čirá fólie, vzadu pevný karton.

Kalendářová vazba

Kalendářová vazba pro nástěnné kalendáře je twin drátěná kroužková vazba s háčkem a vyseknutým půlobloukem pro umožnění jeho otáčení. Šířka vazby je libovolná. Pro zpevnění se jako podklad kalendáře používá lepenka.

Pro výrobu kalendářů používáme vazače Renz Mobi 500 a Renz Punch 500.

Vazba V1 šitá

Sešitová vazba, listy se složí na polovinu a prošijí skobičkami. Je možné použít skobičky standardní či s očkem (na zavěšení do šanonu).

Pro šití používáme stroj Horizon Stichlinner 5500.

Vazba V2 lepená

Měkká lepená vazba s technologií PUR je určená pro katalogy, časopisy, knihy s vysokým požadavkem na pevnost a kvalitu vazby.

Pro lepení používáme stroj Horizon BQ - 470 PUR

Tvarový ořez samolepek

Pomocí řezacího plotru se provede naříznutí samolepicí vrstvy. Používá se v případě, pokud má samolepka jiný tvar než čtverec nebo obdélník nebo pokud chcete mít na aršíku více samolepek, které půjdou z archu snadno sejmout.

Pro nářez používáme řezací plotr Summa S Class 140T s tangenciálním nožem. Ten umožňuje díky aktivnímu natáčení nože velmi přesný řez i zpracování houževnatých materiálů. Plotr má měnitelný přítlak, opakovatelnost motivu až 12 m, rychlost řezu až 1400 mm/s a nejlepší optický systém OPOS X. Ten umožňuje identifikovat registrační značky na široké škále médií. Řez provádíme na různá média - papír, laminovaný papír, polyester, PVC.

Summa S Class

Výsek

Pomocí speciální raznice je možné vyseknout (téměř) libovolný tvar. Alternativně je možné místo výseku raznicí použít řezání pomocí deskových plotrů, digitální laserový výsek apod. Některé zakázky řežeme i na výše uvedeném plotru Summa.

Data pro výsek je nutné dodat jako samostatný soubor nebo stránku v PDF.

Balení

Zakázky standardně balíme do fólie baličkou minipack .